Laddar Evenemang

« All Evenemang

Högkänslighet & Intuition – Föreläsning Karlskrona

18 september / kl 18:30 - 20:30

350,00SEK

Under föreläsningen kommer du att få kunskap och verktyg som du kan använda direkt. Dessa verktyg hjälper dig att hantera din högkänslighet så att den blir en tillgång snarare än en börda.

Vanliga symtom hos sensitivt begåvade personer kan vara trötthet, känslighet, ångest och en känsla av att vilja dra sig undan socialt. Detta är dock inget permanent tillstånd som du behöver acceptera. Ditt nervsystem har påverkats av mängder av intryck eftersom du har en stark förmåga att läsa av människor, stämningar och miljöer.

Att enbart vila och återhämta sig räcker inte för att hantera detta. Det är avgörande att du lär dig att styra ditt energiutflöde och använda din intuition på ett medvetet sätt.

Under kvällen får du ta del av hela energikoden – var din sensitivitet kommer ifrån, hur du kan hantera den och hur du utvecklar den till en intuitiv och helande kapacitet.

Det blir en kväll fylld av skratt och aha-upplevelser – en investering och balsam för själen. Det kommer att finnas tid för frågor, och inga förkunskaper krävs. Alla är varmt välkomna!

Under föreläsningen får du svar på och hjälp med:

  • Vilka beteenden som skapar överstimulering
  • Varför du blir trött av att vara sensitivt begåvad
  • De mest effektiva sätten att ladda energi
  • Varför du ibland känner att du inte orkar vara social
  • Tekniker för att kunna vara social när du önskar
  • Varför du ofta har höga krav på dig själv och tenderar att överprestera
  • Hur din spirituella intelligens påverkar din prestationsförmåga
  • Hur din healingkapacitet påverkar och lugnar ditt nervsystem
  • Hur du kan använda din intuitiva och helande kapacitet på rätt sätt för att skapa kraft, ro och balans i ditt liv

Pris: 395 kr
Boka innan den 28 aug och betala 350 kr därefter ordinarie pris.

Vi håller till i Konferenslokalen Runda Rum, Amiralsgatan 4 i Karlskrona.

Boken Högkänslighet & Intuition – Gå ifrån brus och trötthet till intuition och energi  finns att köpa under föreläsningen.

Under kvällen delar jag med mig av mina 23 års erfarenhet av att hjälpa tusentals sensitivt begåvade (HSP) att gå från trötthet och emotionell känslighet till att bli starka, balanserade och energifyllda. Jag har i över ett decennium drivit utbildningscentret Spirituellt Center och är författare till boken Högkänslighet och Intuition, som idag är en bestseller.

Uttalanden:

”Hej Helen, jag vill bara tacka för alla insikter jag fått. Säger bara WOW! Jag har vetat om min känslighet i flera år men inte insett hur mycket den påverkar mig. Nu har jag mycket att jobba med. Du förklarar så tydligt och bra. Tack tack tack för detta!” – Johanna Larsson

”Hej Helen, tack för all pepp!! Din föreläsning var som en strålande energikälla att ösa ur.” – Eva Stenfors

Varmt välkommen!

Helen Olausson

Biljetter

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Föreläsning
350,00 SEK

Detaljer

Datum:
18 september
Tid:
18:30 - 20:30
Pris:
350,00SEK

Plats

Runda Rum
Amiralsgatan 4
Karlskrona,
+ Google Map

Arrangör

Spirituellt Center
Phone
+46708528900
Email
Helen@spirituelltcenter.se
Arrangör Hemsida

Prenumerera på mitt nyhetsbrev

Få info om nya evenemang och speciella erbjudanden!